Záhadná a drsná Namibie / Miloš a Kateřina Motani

CESTOVATELSKÁ PŘEDNÁŠKA Vstupné: 100 Kč Jedinečná fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše MOTANI napříč tajemnou Namíbií. O nádherné červené písečné poušti a životě v ní, nebezpečném Pobřeží koster, afrických zvířatech, prapodivných rostlinách, zajímavých afrických kmenech i diamantových městech. Protkáno spoustou veselých i napínavých příběhů.


LASKAVÉ BOHYNĚ /D1

Jonathan Littell, Daniel Majling LASKAVÉ BOHYNĚ DIVADLO POD PALMOVKOU Úspěšná slovenská dramatizace známého amerického románu. Fiktivní paměti Maxmiliána Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně "slušného esesáka", který se stal masovým vrahem. Silný a dramatický příběh plný nadšení, oddanosti, ukrývané sexuální touhy, přátelství, ale i chladné a syrové racionality, citové vyprahlosti či nejrůznějších vnitřních běsů odhaluje s děsivou názorností obrovské nebezpečí číhající za určitých okolností na kteréhokoliv člověka... Režie: Michal Lang Hrají: Jan Teplý ml., Ondřej Volejník, Ondřej Veselý, Martin Hruška, Tereza Dočkalová, Zuzana Slavíková, Tomáš Dianiška, Zdeněk Kupka, Ivan Jiřík, Stanislav Šárský a další Délka: 3h Vstupné: 250, 230, 210, 150,- Kč BUS


S láskou Vincent

Animovaný / Krimi / Drama Velká Británie, Polsko / 2018 / premiéra / 95 min / titulky / 12+ / 110,- Kč Režie: Dorota Kobiela, Hugh Welchman Hrají: Saoirse Ronan, Aidan Turner, Helen McCrory, Douglas Booth, Eleanor Tomlinson, Chris O'Dowd, Jerome Flynn, John Sessions, Shaun Newnham, Richard Banks Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent (Loving Vincent) navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že "může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by "rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan". Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory. Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.


ZooOlympiáda

- vyhlášení soutěže pro starší školní děti - bližší informace již brzy


Troška humoru nikoho nezabije/Zdeněk Troška a Marek Kališ

Pro širokou obec filmového publika je určen zábavný pořad Troška humoru nikoho nezabije, jehož hlavní hvězdou je oblíbený filmový režisér Zdeněk Troška. Známý tvůrce, jenž v posledních letech servíruje jednu lidovou komedii za druhou, je také zdatný režisér divadelních oper (Don Carlos, Carmen, Rusalka), a stejně tak umí pobavit publikum svými klasicky pojatými pohádkami nebo humorně laděným vyprávěním. Druhým hostem bude Marek Kališ, jeho dlouholetý pomocný režisér a scénárista Babovřesek, Strašidel i Čertovin.


Stálé expozice a výstavy