Vlasy - Letní kino na zámku

Muzikál / Komedie / Drama USA, Západní Německo / 1979 / 121 min / titulky / 12+ / 90,- Kč Režie: Miloš Forman Hrají: John Savage, Treat Williams, Beverly D'Angelo, Annie Golden, Dorsey Wright, Don Dacus, Richard Bright, Nicholas Ray, Charlotte Rae, aj. V době svého vzniku byly Vlasy dílem politickým a vyhroceně sociálněkritickým, odsuzujícím válku ve Vietnamu a maloměšťáckou lhostejnost vůči této tragédii. A také dílem romantickým vzýval hippies a všechny formy jejich rebelie proti zbytnělému konzervatismu. Formanovi nečinilo žádné potíže najít si vztah k těmto ryze americkým tématům. Ondříček měl před kamerou daleko různorodější a temperamentnější reprezentanty mládí, než na jaké byl zvyklý doma, a také toho náležitě využil. Jistě i jeho zásluhou je tento film především nakažlivou oslavou vitality a radosti ze života.


Tiché místo - Letní kino na zámku

horror USA / 2018 / 90 min / titulky / 12+ / 90,- Kč Režie: John Krasinski Hrají: Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Cade Woodward, Leon Russom Lee a Evelyn Abbottovi vychovávají tři děti. Všichni jsou zatím naživu. Velmi rychle si totiž osvojili pravidla, která začala platit po Jejich příchodu na Zemi. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a každičký zvuk přiláká jejich pozornost. A jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt, což záhy na vlastní kůži poznají i Abbottovi.


Úžasňákovi 2 - Letní kino na zámku

premiéra Animovaný / Akční / Dobrodružný USA / 2018 / premiéra / 125 min / dabing / 130,- Kč, děti 110,- Kč Režie: Brad Bird Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy "normálního" života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly - což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní.


Mission: Impossible - Fallout - Letní kino na zámku

premiéra Akční / Dobrodružný / Thriller USA / 2018 / premiéra / titulky / 12+ / 130,- Kč Režie: Christopher McQuarrie Hrají: Tom Cruise, Rebecca Ferguson, Henry Cavill, Vanessa Kirby, Alec Baldwin, Simon Pegg, Sian Brooke, Sean Harris, Ving Rhames, aj. Tom Cruise se vrací jako agent Ethan Hunt MI6 v Mission: Impossible - Fallout.


Andre Rieu: Amore - hold lásce - Letní kino na zámku

premiéra Koncert Nizozemsko / 2018 / 145 min / titulky / 170,- Kč Máme dobrou zprávu pro ty z Vás, kteří letos nemohou osobně přijet na koncert André Rieu v Maastrichtu. Můžete si ho užít v pohodlí vašeho kina. Letošní téma bude oslava lásky! Koncert je plný humoru, zábavy a emocí pro všechny věkové kategorie. Koncert "Amore - hold lásce" je moje forma pocty lásce k hudbě a také lásce k mým dvěma rodinám - mé ženě, dětem a samozřejmě také Orchestru Johanna Strausse, se kterým vystupuji již více jak 30 let. Program koncertu navazuje na vydání nového alba "Amore", které obsahuje moje vlastní verze klasických milostných písní ze světa populární i klasické hudby.


Dvě nevěsty a jedna svatba - Letní kino na zámku

Komedie ČR / 2018 / 89 min. / 12+ / 90,- Kč Režie: Tomáš Svoboda Hrají: Anna Polívková, Jakub Gottwald, Ester Geislerová, Eva Holubová, Bohumil Klepl, Marcela Nohýnková, Sára Friedlanderová, Jaroslav Plesl, Roman Blumaier, Václav Helšus, Andrea Hoffmannová, aj. Marie je typická městská singl. Pracuje sice jako úspěšná televizní moderátorka, ale ve vztazích má dar přitahovat samé blbce. Naopak její sestra Karolína už toho pravého našla a plánuje svatbu. Právě kvůli tomu Marie přijíždí po dlouhé době za rodinou na návštěvu do své rodné vesničky. Doma potkává svou dávnou lásku, Jiřího. Během pár okamžiků je jasné, že jejich city nejsou minulostí a skončí spolu v posteli. Jenže celá věc má jeden velký háček. Právě Jiří je snoubencem její sestry.


Ztratili jsme Stalina - Letní kino na zámku

Komedie Velká Británie, Francie, Belgie / 2018 / 106 min / titulky / 12+ / 90,- Kč Režie: Armando Iannucci Hrají: Steve Buscemi, Jason Isaacs, Olga Kurylenko, Jeffrey Tambor, Simon Russell Beale, Andrea Riseborough, Paddy Considine, Rupert Friend, Michael Palin, Dermot Crowley, June Watson, Elaine Claxton, James Barriscale, Paul Whitehouse, Tom Brooke, Paul Ready, Roger Ashton-Griffiths 5. března 1953 umírá Josef Stalin. Po jeho skonu vypuká v řadách jeho nejbližších naprostý zmatek a panika. Na to, co nastane po skonu velkého vůdce, se dosud báli jen pomyslet. Začíná boj o veškerou moc nad komunistickou říší, která do této chvíle patřila jen a pouze brutálnímu diktátorovi. O nejvyšší post nebo aspoň o bezpečné místečko pod ním se perou ti, kteří se za dobu Stalinovy krutovlády dokázali zbavit jakéhokoli vlastního názoru. Co by se jim asi tak mohlo stát. Povýšení? Gulag? Provaz? Jedni kují pikle proti druhým a do toho společně organizují okázalý diktátorův pohřeb.


Miss Hanoi - Letní kino na zámku

premiéra Krimi / Drama ČR, Slovensko / 2018 / premiéra / 12+ / 120,- Kč Režie: Zdeněk Viktora Hrají: Ha Thanh Špetlíková, David Novotný, Ján Jackuliak, Miroslav Hruška, Jiří Kocman, Radim Madeja, Jan Maršál, Natálie Topinková, aj. V malém příhraničním městě je silná vietnamská komunita. Ve městě byla před čtyřmi lety zavražděna vietnamská dívka Hien, krátce poté, co vyhrála okresní soutěž krásy. Jejím vrahem byl nezletilý Jan Polanský. Vrah byl jako nezletilý umístěn do výchovného ústavu, odkud ho po dovršení plnoletosti právě pustili. Krátce poté je nalezen mrtvý. Na místo činu přijíždí z okresní kriminálky zkušený vyšetřovatel kapitán Kříž, který není vůbec nadšený, když dostane k ruce místní policistku vietnamského původu Anh.


Večerní prohlídka zoo

Přijďte se podívat po zavíračce do zoo... pro děti od 19.00 h pro starší od 20.30 h Na prohlídku je


Temné síly - Letní kino na zámku

premiéra Sci-Fi / Thriller USA / 2018 / premiéra / 104 / titulky / 12+ / 130,- Kč Režie: Jennifer Yuh Hrají: Amandla Stenberg, Harris Dickinson, Mandy Moore, Gwendoline Christie, Patrick Gibson, Sammi Rotibi, Darren Alford, aj. Poté, co neznámý virus zabije 98% všech dětí v Americe, se u přeživších 2% dětí objeví superschopnosti, kvůli nimž jsou umístěny do internačních táborů. Šestnáctiletá dívka Ruby z tohoto tábora utíká a přidává se ke skupince teenagerů, kteří utíkají před vládou.


Tátova volha / Letní kino Jílové

Letní kino Jílové - zámecký park v Jílovém. Začátek až po setmění. Akce se koná za finanční podpory města Jílové Komedie / Drama ČR / 2018 / 90 min / 80,- Kč, děti 50,- Kč, rodinné vstupné (2+2) 210,- Kč Režie: Jiří Vejdělek Hrají: Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová, Emília Vášáryová, Martin Myšička, Boleslav Polívka, Jana Plodková, Václav Neužil ml., aj. Kostýmní výtvarnice Eva (Eliška Balzerová) nečekaně ovdověla. Ludvík se jí ani nestačil svěřit s tím, že kromě jejich dcery Terezy (Tatiana Vilhelmová), má ještě stejně starého nemanželského syna. To alespoň naznačuje pečlivě ukrytá a náhodně objevená dětská kresba. Eva je rozhodnutá nečekané odhalení velkoryse ignorovat, ale Tereza, které se vlastní život sype pod rukama, se k přízraku nevlastního bratra upne. Společně s matkou se vydávají Ludvíkovým veteránem volha GAZ 21 po stopách jeho bývalých milenek (Vilma Cibulková, Eva Holubová, Hana Maciuchová) a přátel (Boleslav Polívka, Emília Vášáryová), aby o tajemství zjistily víc...


Den židovských památek v synagoze

V rámci Dne židovských památek bude děčínská synagoga otevřena veřejnosti s průvodcem zdarma.


Meg: Monstrum z hlubin - Letní kino na zámku

premiéra Akční / Horor / Sci-Fi / Thriller USA / 2018 / premiéra / 113 min / titulky / 12+ / 110,- Kč Režie: Jon Turteltaub Hrají: Jason Statham, Ruby Rose, Robert Taylor, Cliff Curtis, Rainn Wilson, Bingbing Li, Masi Oka, Ólafur Darri Ólafsson, Jessica McNamee, Page Kennedy Jason Statham hraje kapitána Taylora, který před pár lety musel opustit na dně Mariánského příkopu svou posádku, když na podmořskou stanici cosi zaútočilo. Teď je to cosi zpátky a vypadá to, že jde o pravěkého žraloka megalodona a Taylor dostane šanci se mu postavit znovu. Má ale vůbec proti největšímu predátorovi šanci?


Adam Viktora - varhany, Gabriela Eibenová - soprán

18:00 kostel Povýšení sv. Kříže | Koncert je součástí 12. ročníku Českého varhanního festivalu. V programu zazní díla duchovní a romantická, od předních světových skladatelů. | Vstupné: 120 Kč dospělí / studenti, senioři, ZTP 90 Kč.


Den bez palmového oleje

- získejte více informací o této problematice


Projekt = DAIDALOS

20:30 Růžová zahrada | Epický zážitek ze starých řeckých bájí. Starověký palác v Knóssu, Íkaros, Minotaurus, Adriana, Théseus...Nesmrtelné dávné příběhy. Spojení divadla, tance a fireshow! Dávné hrdiny tak trochu jinak představí herci a tanečníci Divadla NAVĚTVI. | Vstupné: 180 Kč dospělí / studenti, senioři, ZTP 130 Kč.


Na divokém západě

- veselé ukončení prázdnin v zoo 


Děti z Bullerbynu

15:00 jižní zahrady | Pamatujete? Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta. Nastal čas zase si pohrát a zavzpomínat na bezstarostné a šťastné dětství. Bullerbyn otevírá své brány nekonečných příběhů a možností. Divadelní zpracování nesmrtelné knihy Astrid Lindgrenové uvádí Činoherní studio Ústí nad Labem. | Vstupné: 110 Kč dospělí / 70 Kč děti / 50 Kč děti, které se právě chystají do 1. třídy.


Stálé expozice a výstavy