Croodsovi: Nový věk

/ 2021 / premiéra / 95 min / dab. / 130,- Kč, děti 110,- Kč Režie: Joel Crawford Hrají: V českém znění: Filip Blažek, Bohdan Tůma, Nikola Votočková, Jan Maxián, Otakar Brousek Za to, že jsou Croodsovi trochu zaostalí, může nepochybně táta Grug. Ten se držel hesla "Všude dobře, v jeskyni nejlíp" a bránil jim tak v osobním rozvoji. Když konečně překonali strach a Grugův odpor, zjistili Croodsovi, že svět může být báječným místem k životu, když máte kliku a narazíte na nějaký ten úrodný a bezpečný plácek. Po mnoha našlapaných kilometrech a řadě příjemných i nepříjemných zážitků Croodsovi takové místo našli. Mělo jen jednu nevýhodu. Žila na něm jiná rodina - Lepšíkovi. Už jejich příjmení napovídá, že jsou na trochu jiné civilizační úrovni než viditelně zaostalí Croodsovi. Vynalézavý Fíla Lepšík, hlava rodiny, zajistil svým blízkým komfort, o jakém se Croodsovým ani nesnilo. I díky tomu je jeho rodina milá, vlídná a přátelská a plně připravená přivítat Croodsovy ve svém stromovém domě, kde mají kromě mnoha vymožeností i pravěkého předchůdce televize. Z historie víme, že když na sebe narazí různě vyspělé civilizace, nevyhnutelně to mezi nimi začne skřípat. A skřípe to i mezi Croodsovými a Lepšíkovými a je to slyšet na míle daleko. To skřípání dosáhne to až za vysokou zeď, kterou Lepšíkovi vybudovali, aby se ochránili před nebezpečím, které tam číhá. Jenže žádnou zeď nepostavíte tak, aby byla nepřekonatelná, a tak je dost možné, že se hrubá síla neotesaných Croodsů ještě bude náramně hodit. Podle kreativní producentky DreamWorks Animation Kristin Lowe, spočívá úspěch Croodsových v tom, že ač žijí v alternativním pravěku, jejich starosti a radosti jsou nám všem velmi blízké. "Je to rodina, která se prostě jen snaží překonat všechny překážky, které jim život staví do cesty. Když někdo z nich udělá chybu, udělal ji z lásky k ostatním členům své smečky. Známe to všichni, ale je dobré si to občas připomenout," říká Kristin Lowe.


Zabijákova žena a bodyguard

/ 2021 / premiéra / 99 min / tit. / 130,- Kč, Režie: Patrick Hughes Hrají: Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Tom Hopper, Gary Oldman, Frank Grillo, Salma Hayek, Morgan Freeman, Antonio Banderas, Richard E. Grant, Caroline Goodall, Giulio Berruti, Tomi May, Gabriella Wright, Brian Caspe, Kristofer Kamiyasu, Stewart Alexander, Bekka Bowling, Anna-Maria Everett, Blake Ritson, Kate Nichols, Dragan Mićanović, Ivo Arakov Osobný strážca Michael (Ryan Reynolds) plánuje kľudný odpočinok od svojho smrtiaceho zamestnania, osobný terapeut mu používanie zbraní na nejaký čas dokonca zakázal. Aj napriek tomu sa opäť bude musieť stať partnerom nájomného vraha Dariusa (Samuel L. Jackson). Ich novej misie sa zúčastní aj Sonia (Salma Hayek), Dariusova žena. Tá je ešte akčnejším zločincom než jej muž. Spoločným nepriateľom tejto trojice sa tentokrát stane pomstychtivý šialenec (Antonio Banderas).


Gump - Pes, který naučil lidi žít/Letní kino

ČR / 2021 / premiéra / 90 min / 140,- Kč Režie: F.A.Brabec Hrají: Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Jana Plodková, Richard Krajčo, Patricie Pagáčová, Marek Taclík, Zbigniew Czendlik, Hana Holišová, Olga Lounová On vlastně každý pes je v sobě tak trochu toulavý do té doby, než najde své štěstí, a to štěstí pes najde jenom s člověkem. Můj příběh je o hledání psího štěstí a také o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle a nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi. Ano i v tom vašem, ve vaší čivavě, která na vás čeká celý den, než přijdete z práce. I v tom buldokovi, který se za vámi šine a sotva popadá dech. Dám svoji duši za to, že kdyby vám někdo na tomhle světě chtěl ublížit, tak pak teprve poznáte, jak silné má váš pes srdce a co jeho láska k vám znamená. Tenhle film vám také otevře oči, protože co člověk v psím srdci zničí, to může zase jen člověk uzdravit. Rodinný film režiséra F.A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa. O světě, o kterém mnoho z nás moc neví. O tom, jak nás vidí zvířata a jak je ten náš svět pro ně důležitý. Ten svět, který jim dává domov, sílu, naději, ale také bolest. Dobrodružný příběh skutečných psích hrdinů a lidí kolem nich.


 

Ostatní dnešní akce