Zoufalky

Komedie Lotyšsko/ČR / 2022 / premiéra / 100 min. / 12+ / 120,-Kč Režie: Marta Elina Martinsone Hrají: Kateřina Helclová, Natálie Grossová, Dana Černá, Jitka Moučková, Otakar Brousek mladší, Jiří Žampa... Píše se rok 1999 a oslavy konce milénia se blíží. Sarmite, Sveta a Katrina, tři žákyně 9. třídy, už mají školní šikany dost. Rozhodnou se to změnit a do termínu plesu se stát nejpopulárnějšími dívkami školy. Vybaveny inspirací z hollywoodských filmů a televizních seriálů hodlají dosáhnout popularity tím, že jim garde na ples budou dělat největší školní borci...


Malá mořská víla

Hans Christian Andersen DS Mladá scéna Ústí nad Labem režie: Pavel Trdla Malá mořská víla Aquatina se zamiluje do prince z utopené lodi a proto žádá Hexateru o pomoc, aby se mohla stát člověkem. Za svoji touhu zaplatí ztrátou svého nádherného hlasu. Dnešní mladí diváci, informovaní díky vývoji výzkumům života v mořských hlubinách si automaticky v Hexateře najdou krakatici a díky černému divadlu propadnou představě, že alespoň chvíli jsou součástí neuvěřitelně pestrého podmořského světa. Děj nabírá na dramatičnosti, umocněný hukotem mořských vln a skvělým Hlasem Moře. Delfína a Medúza, které se podílely na utopení posádky, marně Aquatinu varují. Vstupné: 50, 40, 30,- Kč sponzorem nedělních pohádek je Silisan s.r.o.


Tři tisíce let touhy

Drama, Fantasy Austrálie / USA / 2022 / premiéra / titulky / 108 min. / 15+ / 120,-Kč Režie: George Miller Hrají: Tilda Swinton, Idris Elba, Alyla Browne, David Collins, Kaan Guldur, James Dobbins Jones Akademicky vzdělaná doktorka Alithea Binnie s tváří Tildy Swinton vede svůj život osaměle se striktně racionálním přístupem. Na svých cestách se ale v Istanbulu střetne s kouzelným džinem z lahve, kterého hraje Idris Elba. Výměnou za svou svobodu jí džin nabídne splnit tři přání. Neodolatelná nabídka má ale háček.


Chantal Poullain + jazzové trio Štěpána Markoviče

Šansony Chantal Poullain - to je hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela a atmosféra sladké Francie. Chantal Poullain díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona. Vstup pro všechny zdarma, nutná rezervace přes rezervační systém Vstupenka Děčín.


Paní Harrisová jede do Paříže

Komedie Velká Británie / 2022 / premiéra / 116min. / titulky / 140,-Kč Režie: Anthony Fabian Hrají: Lesley Manville, Isabelle Huppert, Jason Isaacs, , Lucas Bravo, Alba Baptista Proč by ovdovělá britská uklízečka nemohla toužit po šatech od Diora? Komedie Paní Harrisová jede do Paříže názorně předvádí, že když jdete za svými sny "po hlavě", nic není nemožné.


 

Ostatní dnešní akce