Synonyma

Drama Francie / Izrael / Německo / 2019 / premiéra / 123 min / 15+ / tit. / 110,- Kč, děti ,- Kč Režie: Nadav Lapid Hrají: Tom Mercier, Quentin Dolmaire, Louise Chevillotte Tragikomedie Synonyma přináší částečně autobiografický příběh mladého Izraelce Yoaha, který po ukončení služby v armádě opustí svou vlast a vydává se zcela bez prostředků do Paříže, kde se hodlá stát plnokrevným Francouzem. Jako první krok se rozhodne přestat mluvit hebrejsky a používat pouze francouzštinu, kterou si procvičuje i tím, že neustále opakuje synonyma. Výrazně stylizovaný snímek upomínající místy na francouzskou Novou vlnu, je svébytnou satirou na vojenský aspekt současného života v Izraeli, nenápadnou parodií na "sladký" život současných Pařížanů, i úvahou o vykořeněnosti, o ztrátě a hledání identity.


Lubomír Brabec 66 - kytarový recitál

Nejznámější kytarové skladby světových autorů a skladby na kytaru v úpravě samotného virtuóza Lubomíra Brabce. P R O G R A M: John Dowland* (1562-1626) Melancholy Galliard My Lady Hunsdon's Puff, Leopold Silvius Weiss* (1686-1750) Preludium in E (1719) Tombeau (1721) /Náhrobek/ Ciaccona in A (1729), Fernando Sor * (1778-1839) Etuda in E op.6/11 Variace op. 9 " Na Mozartovo thema", Lubomír Brabec (1953) Fantazia na "Goralu Czy ci nie žal" ( Hommage a snt. Jan Pavel II ), Izaac Albeniz* (1860-1909) Leyenda, Heitor Villa-Lobos (1887-1953) 3 koncertní Etudy, Francisco Tárrega * (1852-1909) Gran Jota. Úprava a realizace Lubomír Brabec. Délka koncertu: 60 min. Vstupné: 200,- Kč. Senioři, junioři, ZTP - sleva 50,- Kč.


Blíženec

Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller USA, Akční / Drama / Sci-Fi / Thriller / 2019 / premiéra / 117 min / 12+ / tit. / 130,- Kč, Režie: Ang Lee Hrají: Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen, Benedict Wong, Douglas Hodge, Ralph Brown Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít


 

Ostatní dnešní akce