Vilík: Rychle a vesele

Animovaný Malajsie / 2018 / premiéra / 120 min / dabing / přístupný / 110/90,- Kč Režie: Yusry Abdul Halim Hrají: Keith Brumpton, Yusry Abdul Halim, Peter Hynes Malé autíčko Vilík má velký sen - chce se stát králem silnic ve svém rodném městě Gasket City. Navíc je "až po duši" zamilovaný do modelky Belly. Jenže v cestě mu stojí její přítel Ben a také zlý náklaďák Kaiser, který Bellu unese. Vilík brzy zjistí, že zůstat věrný sám sobě je těžší úkol než získat osobní slávu a také srdce své lásky.


Moja Reja! Poklady Srbské Lužice

Moja Reja! Poklady Srbské Lužice Středa 17. října 2018, 19:00 Městské divadlo Děčín hudba: Jan Bulank, Jan Chlebniček, Juij Winar, Jan, Cyź u.a. choreografie: Juraj Kubanka balet, sbor, orchestr Srbského národního souboru a moderace Lužické hory tvoří už více než šest set let starou zemskou hranici Čech. Na jejich severních svazích se nachází území historické země, která dala našim horám své jméno - Lužice. Tato slovanská zem byla v minulosti jednou z vedlejších zemí Koruny České a později byla připojena k Sasku a Prusku. Spolu s Němci zde dodnes žije nepočetný národ Lužických Srbů, jehož jedinečná, pestrá, ale menšinová kultura pozvolna slábne. Jejím významným nositelem je však Srbský národní orchestr, který dodnes zachovává a rozvíjí kulturní tradice Srbů ve třech profesionálních odvětvích - baletu, sborovém zpěvu a orchestrální hře. "A nikdy jsem nebyla tak šťastná" zpívá se na samém počátku impozantního folklorního programu, což zcela přesně vystihuje vášnivost celého představení. Kromě vzrušující hudby jsou obzvlášť inspirativní všudypřítomné tance, které pocházejí od bývalého hlavního choreografa souboru Juraje Kubańky. Už názvy jako "Dwuskokowa" nebo "Třepotata" dávají tušit intenzitu s rychlými kroky, silnými skoky a stylovým zvedačkami. Celé spektrum bohatých srbských zvyků v kombinaci s profesionálními umělci dělá tento program skutečně jedinečným. Pro členy KPH Děčín cena 100 Kč, pro předplatitele Městského divadla Děčín sleva 50 %. 3 cenové kategorie: 400, 300, 250,- Kč 400,- KČ/ VSTUPENKA - 1. AŽ 6. ŘADA PŘÍZEMÍ 300,- KČ / VSTUPENKA - 7. AŽ 13. ŘADA PŘÍZEMÍ + LÓŽE + 1. BALKON - 1. A 2. ŘADA 200,- KČ/VSTUPENKA - 1. BALKON - 3. A 4. ŘADA, 2. BALKON, PŘÍSTAVKY NA 2. BALKÓNĚ SLEVY: SENIOŘI NAD 60 LET/STUDENT: PO PŘEDLOŽENÍ PRŮKAZU, 15 % SLEVA DĚTI DO 15 LET: 50 % SLEVA ZTP, ZTP/P: 50 % SLEVA Předprodej zahájen od 1.5.2018


První člověk

Drama / Životopisný / Historický USA / 2018 / premiéra / 138 min / titulky / 12+ / 130,- Kč Režie: Damien Chazelle Hrají: Ryan Gosling, Claire Foy, Corey Stoll, Jon Bernthal, Pablo Schreiber, Jason Clarke, Kyle Chandler, Shea Whigham, Christopher Abbott, Patrick Fugit, Lukas Haas, Cory Michael Smith, Brian D'Arcy James, Brady Smith, Olivia Hamilton, J.D. Evermore, Anna Chazelle, Mark Kelly, Steve Coulter, Kris Swanberg, William Gregory Lee, Před padesáti lety se půl miliardy lidí mačkalo u televizí, aby v přímém přenosu sledovali přistání posádky Apolla 11 na Měsíci. Krátce nato pronesl astronaut Neil Armstrong slavnou větu "Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo," a počin, který se stal možná nejodvážnější výpravou od plavby Kryštofa Kolumba, byl tímto úspěšně završen. Stejně fascinující ale byla éra, která tomuto letu předcházela, a životní příběh člověka, jenž dostal to privilegium udělat na Měsíci první "lidský" krok. Příběh Prvního člověka začíná v roce 1962, kdy začal pracovat jako pilot pro NASA a kdy se musel vyrovnat s osobní tragédií, smrtí dvouleté dcery na nevyléčitelnou nemoc.


 

Ostatní dnešní akce

 

Týden bílé hole

15. - 19. 10. Týden bílé hole je speciální program nejen pro zrakově postižené. Lze si při něm vyzko