Cats

Muzikál / Komedie / Drama / Fantasy / Rodinný Velká Británie / USA / 2019 / premiéra / 106 min / 12+ / tit. / 130,- Kč Režie: Tom Hooper Hrají: James Corden, Taylor Swift, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Idris Elba, Judi Dench, Rebel Wilson, Ray Winstone, Laurie Davidson, Jason Derulo, Francesca Hayward, Mette Towley, Daniela Norman Příběh se odehrává na legendárním kočičím bále, který se odehrává jednou ročně a jedna vybraná kočka na něm vždy dostane šanci na nový život. Volbu provádí ta nejstarší z nich, pravidla zná snad jen ona, ale všichni se snaží, co jim schopnosti a síly stačí, aby se právě oni stali těmi vyvolenými.


W. Hofbauer - trubka, A. Voborská - klavír/KPH

5 koncert abonentního cyklu KPH 2019/2020 Z "Listiny mladých" Nadace Český hudební fond vybíráme úspěšného a oceňovaného trumpetistu. Program: Domenico Gabrielli: Sonáta pro trubku a klavír D dur Tomaso Albinoni: Adagio g moll pro trubku a klavír Philiippe Gaubert: Cantabile et scherzetto pro trubku a klavír Stanley Friedman: Solus pro trubku Camille Saint-Saë ns: Labuť v úpravě pro trubku a klavír Jean Babtiste-Arban: Benátský karneval pro trubku a klavír vstupné: 160 Kč sponzorerm cyklu KPH je Ing. Valdemar Grešík, koncert podporuje nadace Český hudební fond


Případ mrtvého nebožtíka

Krimi / Komedie ČR / 2020 / premiéra / 95 min / 130,- Kč Režie: Miloslav Šmídmajer Hrají: David Novotný, Hana Vagnerová, Martin Pechlát, Lukáš Příkazký, Miroslav Táborský, Milan Šteindler, Tereza Srbová, Pavel Rímský, Eva Holubová, Martin Myšička, Petra Jungmanová, Jakub Štáfek, Pavla Beretová, Anna Polívková, Lenka Krobotová, Klára Issová, Filip Kaňkovský, Denisa Pfauserová, Michal Čoudek Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner (David Novotný), jeho nová kolegyně Skálová (Hana Vagnerová) a detektivové Rorýs (Martin Pechlát) s Dymákem (Lukáš Příkazký). Jejich úkol od náčelníka kriminálky Drátka (Miroslav Táborský) je jasný - vyšetřit vraždu Starablažkové. Postupně kriminalisté vypátrají, že úspěšně vydírala, a proto se jí někdo zbavil. Ale mnoho stop nemají. Jen to, že jde o pomstu. Majoru Prubnerovi šlape navíc na paty jeho nadřízený plukovník Drátek, který mu dá na zjištění vraha jen týden - tedy sedm dní! Detektivní rámec je však základem pro vtipné scény a zdařilé herecké výkony.


 

Ostatní dnešní akce